boyun-agrisi

Boyun Ağrılarına Kayropraktik Tedavi

Bilgisayar karşısında çalışma ve günlük iş yaşamında olan gerginlikler sebebi ile boyun ağrılarında artış meydana gelmektedir. Masa başında uzun saatler çalışan insanlar boyun ağrıları ile karşılaştığında kayropraktik Ankara merkezimize gelerek tanı noktasında destek alabilirsiniz. Şayet bu tarz sorunlarınız varsa ağrıyı hissettiğiniz ilk anlarda durum daha da ciddiyet kazanmadan tanı konulması ve tedavi sürecine geçilmesi yararlı olacaktır.

Pek çok kişi ağrı kesicilerin yanı sıra soğuk ya da sıcak kompresler ile bu durumdan kurtulmaya çalışır. Bu yöntemler ağrıların geçici olarak ortadan kalkmasına sebep olurken etkili ve başarılı sonuçlar için kayropratik Ankara merkezimizde elle uyguladığımız tedavi yöntemi kullanılmalıdır. 

Omurgaya el ile yapılan uygulamaları içeren bu tedavi yöntemi, sıkışmış sinirlerin üzerindeki baskıyı azaltmayı ifade etmektedir. Çalışma hayatında aktif olan yetişkinler için uygulanan bu tedavi yöntemi yan etkisi yoktur. Pek çok hasta bu ağrıları çekmeyi tercih etmektedir. Bunun sebebi de ameliyat korkusudur. Ancak ameliyat olmadan elle yapılan bu tedavi noktasında sizlere şu önerileri sunmaktayız;

Boyun Ağrıları için Öneriler

Uzun saatler araç kullanmak durumunda kalıyorsanız, bilgisayar başında çok fazla vakit kaybediyorsanız bu aktivitelere ara verilmelidir. Boyuna yük bindirmemek adına boyun omurları için duruşa da dikkat edilmesi gerekir.

Masa başında çalışmak durumunda kalıyorsanız ise dikkat etmeniz gereken sürekli olarak aynı pozisyonda kalmamak olacaktır. Omuzlarınızı yükselterek ve daha sonra düşürerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Ağrı hissediyorsanız kayropraktik Ankara merkezimize gelerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  1. Çalışma masası ve koltuğun doğru hizada yerleştirilmesi gerekir.
  2. Yüz üstü yatarsanız boynunuza yük binebilir. Bunun için yan yatmalı ve boynun kıvrımını destekleyecek şekilde doğru yastık seçilmelidir.
  3. Özellikle telefon ile konuşurken boynunuz ile telefon arasında yeterli mesafe olmasına özen gösterin. Kulaklık ya da hoparlör ile telefon görüşmesi yapmaya özen gösterilmelidir.
  4. Zihinsel stres de bu bölgede gerilmelere sebep olur. Olabildiğinde stresten kaçınılmalıdır.
 

Kayropraktik Ankara merkezimizde sizler için sunduğumuz tedavi yönteminden yaralanarak boynunuzda gevşeme sağlayabilir ve daha ilk seansta ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment