blank

Nisa ERTEKİN

Fizyoterapist

Hastalar iyi oldukça daha ağrısız bir yaşama geçince yüzlerinde bir gülücük oluşmasına sebep oluyorsam bu benim için güç kaynağıydı.
Hastalarımızı; geldiğinde en güzel en detaylı bir şekilde değerlendirip ona göre belirlenen tedavi programı yaparak başlıyoruz. Her seansta ne kadar değişim ve iyileşme var diye takip ederek yol izliyoruz.

Çocukluğum da çevremdeki kişilerin, kuzenlerimin, ablamın mesleği farklı dallarda olmakla beraber hepsi öğretmenlikti. Ben mesleği seçerken öğretmen olacağımı, seçmem gereken tek şeyin hangi branş olmasıydı. Aslında küçükken bunu da belirlemiştim. 

Matematik öğretmeni olacaktım. Çünkü sayılarla uğraşmak her zaman çok hoşuma gidiyordu ve zevk alıyordum bu durumdan. Kimse bana matematiği sevmekle öğretmenin farklı şeyler olduğunu söylememişti. 

NEYİ SEVERSEN ORADA ÇİÇEK AÇARSIN

Ortaokul zamanlarımda ise biyoloji dersini ne kadar çok sevdiğimi, insan vücuduna ne kadar meraklı olduğumu fark etmeye başlamıştım. Günden güne bu merakım artıyor ve bununla  alakalı videolar izlemeye başlamıştım. Hatta annemden gizli otopsi videoları izler  annem görüncede ‘korkacağın şeyleri izleme ‘diye kızardı bana. O zamanlarda karar vermiştim sağlık alanında çalışmaya  çünkü neyi seversen orada çiçek açarsın. 

 

Ve liseyi Bolu ‘da Atatürk Anadolu Lisesin ‘de okurken meslek için bazı okullardan tanıtım için geliyorlardı. O gün ilk defa Fizik Tedavi nedir? Ne iş yaparlar ? orada  anlattılar. Eve gider gitmez mesleği araştırmaya başlamıştım . Artık ne istediğimi biliyordum ona göre çalıştım çabaladım. Çalışmalarım sonucunda  artık istediğim yerdeydim. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Fizyoterapi  Ve Rehabilitasyon Bölümü’ndeydim.

 

Rüya gibi geçen 4 yılla beraber hem çok çalışıp hem çok gezen bir öğrenci oldum. Öğrenciliğimin hakkını vermiştim mesleğime okul sürecinde iyice aşık olmuştum. Fakat her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi okulun bitmesiyle iş aramaya başladım. Bir tıp merkezinde işe girdim. İşime dört elle sarıldım. Bir insanın hayatına dokunmak dünyadaki en güzel duygulardan biriydi belki de benim için. Ama çalıştığım süreçte her şey çok rutinleşmişti, kendimi geliştiremediğimi ve artık gülmediğimi fark ettim.

 

Çünkü ben gülemediğim yerde duramazdım . Enerjimi her zaman gülmekten alan biriyim. Bu enerjiyi hastalarıma da yansıtarak onlarında bir parça gülmesine, tedaviye isteyerek gelmelerini sağlarım. Daha fazla kalamayarak istifamı vererek işten ayrıldım.

 

Artık kendimi geliştireceğim vaktim vardı. Bu süreçte istediğim eğitimleri almaya başladım. 
-Mat Pilatesi 
-Reformer 
-Hamile Pilatesi 
-Manuel terapi kurslarını aldım.

 

Ve evimin yakınında bir pilates stüdyosunda işe girdim. Bu süreçte 8 ay kadar pilates stüdyosunda çalıştıktan sonra hasta değil sadece üye alıyordum. Pilatesi çok seviyordum fakat elim hastaya değmiyordu sadece pilates yaptırmak ara ara manuel uygulamalar yapmak yetmiyordu. Evime yürüme mesafesi, rahat bir iş yeriydi ama konfor alanımı değiştirmem gerektiğinin farkındaydım. Konfor alanımı değiştirmezsem körelecektim. Tam bu düşüncelerimin olduğu sırada o gün Kaan Hoca iş ilanı verdi. Akşama Kaan Hoca ve Mehmet Hoca ile görüşmeye gittim. 

 

Evime çok uzak olan Fizyoritim ailesi daha içeri girer girmez içimi ısındırdı benim. Nereye ait olduğumu anlamıştım. Kendimi burada mesleki açıdan tatmin edebileceğimi ve aradığım tutkunun bu olduğunu biliyordum.

Mehmet hoca ve Kaan hoca bize sürekli eğitimler veriyor ve yetiştiriyorlardı. Oldukça yoruluyordum ama bundan inanılmaz zevk alıyordum. Aldığımız bu eğitimlerin ve hala  almaya devam ettiğimiz eğitimlerin hasta üzerinde uygulayıp işe yaradığını gördükçe motive oluyordum. Ben de motivasyonumu bunlardan alıyordum .

Nasıl motive oluyorum?

Hastalar iyi oldukça daha ağrısız bir yaşama geçince yüzlerinde bir gülücük oluşmasına sebep oluyorsam bu benim için güç kaynağıdır. 

Hastalarımızı;  geldiğinde en güzel en detaylı bir şekilde değerlendirip ona göre belirlenen tedavi programı yaparak başlıyoruz. Her seansta ne kadar değişim ve iyileşme var diye takip ederek yol izliyoruz. Sizleri daha sağlıklı bir şekilde ağrısız yaşam standartına taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. 

YÜZÜNDEKİ GÜLÜCÜK EKSİK OLMAMASI DİLEĞİYLE ☺

UZMANLIK ALANLARIM

Ortopedik Rehabilitasyon
Omurga Sağlığı 
Klinik Pilatesi
Reformer 
Hamile Pilatesi

SERTİFİKALAR 

2015 – Kadın Sağlığı’n da Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon(KKTC)
2018- Kinezyotape (Ankara )
2020- APPI Pilates (Özlem Üstünkaya )
2020- Klinik pilates (Zafer Aksıngur)
2020- Reformer ( Zafer Aksungur)
2021 – Hamile pilatesi (Zeynep Baş)

İş Tecrübeleri

2017-2020 – Diafiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi
2020 -2021 – Jollyfiz

WhatsApp ile Bilgi Al
Ara Bilg Al 0539 956 94 05