manuel-terapi-2020-fiyatlari.manuel-terapi-2020-fiyatlari-1

Fizyoterapi Manuel Terapi

Vücudumuzda pek çok hareket sistemi elemanı bulunmaktadır. Bu elemanların kas, bağ ve eklemlerinde çeşitli sebeplerden dolayı ağrı ya da fonksiyon kaybı meydana gelebilir. Yeni nesil tedavi yöntemlerinden olan manuel terapi ile bu rahatsızlıkların tedavisi mümkündür. Fizyoterapi ise halk arasında bilinen fizik tedavi, yaşlılık, travma, yaralanma ve rahatsızlık gibi sebeplerden dolayı fonksiyon kayıplarının ortadan kaldırılması amacı ile sıcak, soğuk ya da elektrik akımı verilerek hastaların tedavi edilmesi olarak tanımlanabilir.

Özel eğitim almış fizyoterapistler tarafından manuel terapi fizyoterapiye ek bir tedavi yöntemi olarak sunulabilmektedir. Bu iki tedavinin kombine edilmesi ile birlikte, hastalar ameliyatsız bir şekilde şikayetlerinden kurtulabilmektedir. Böylece yaşam kalitesinde de artış meydana gelir.

Manuel Terapinin Amacı Nedir?

Vücudumuzu bir makine gibi düşünebiliriz. Kendi ağırlığı, yer çekimi, kasların etkisi, günlük yaşam hareketleri, yaşlılık gibi çeşitli faktörlerden dolayı vücut bütünlüğünü bozan travmalar meydana gelebilir ve vücudun hareket sisteminde yer alan ögeler dejenere olabilir. Bu travmalar kısa süreli olarak değerlendirildiğinde belki günlük yaşamda etkisini göstermezken uzun süreli tekrar edilmesi durumunda bağ yırtıklarına, fıtık ve kireçlenmelere sebep olabilir. Bu sebeplerden dolayı meydana gelen fonksiyon kayıplarının hastaya tekrar kazandırılması noktasında Manuel Terapi Ankara ilinde yer alan merkezimizle hastalarımıza hizmet etmekteyiz. Hastalarımızın sağlık durumlarının korunması ve düzeltilmesi noktasında tüm gayretleri sarf etmekteyiz.

Manuel Terapinin Avantajları Nelerdir?

  1. Manuel tedavi ücretleri incelendiğinde diğer tekniklere göre oldukça makul fiyat seçenekleri sunulmaktadır.
  2. Yan etkisi bulunmamaktadır.
  3. İlaç kullanımı gerektirmez ve çok doğal bir tedavi yöntemidir.
  4. Kısa süreli bir iyileşme süreci sunmaktadır.
  5. Başarı oranı yüksektir. Baş Fizyoterapistlerimizin hastalarından aldığı yorumları inceleyin.(Kaan Akın, Mehmet Şen)
  6. Tek seansta dahi kalıcı sonuçlar alınabilir.
  7. Sorunlu bölgeye direkt olarak etki yapılır ve hızlı bir şekilde iyileşme sağlanır.
  8. Tansiyon, şeker gibi kronik rahatsızlıkları olan hastalara rahatlıkla uygulanabilmektedir.
  9. Tıpa ve klinik bilgilere dayalı bir tedavi yöntemidir. Baş Fizyoterapistlerimiz hakkında, eğitimleri, hikayeleri ve motivasyon kaynakları ile birlikte uzmanlıklarını öğrenmek için websitelerini ziyaret edin.(Kaan Akın, Mehmet Şen)
  10. Omuz, dirsek, bel, diz, kalça, boyun gibi vücudun çeşitli yerlerine uygulanabilir.

 

Gereksiz ameliyatları önleyen ve kalıcı başarı sunan bu tedavi yöntemi ve manuel tedavi fiyatları hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

Kaan AKIN
Latest posts by Kaan AKIN (see all)
No Comments

Post A Comment

WhatsApp ile Bilgi Al
Ara Bilg Al 0539 956 94 05