medikal-fitness

Medikal Fitness Nedir?

Medikal fitness, bir kişinin sağlığını ve yaşam kalitesini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış kişiselleştirilmiş profesyonel bir egzersiz modelidir. Koşullarına bakılmaksızın, herkes doğru egzersiz ve doğru beslenme  yöntemleri ile yaşam tarzlarını aktif olarak yönetmekte ve oluşabilecek sağlık problerini en aza indirebilmektedir.

Bir hastalığa yönelik uygulanan tedavi, hastalığı önleme ve bütünsel refahın sağlanmasında doğru şekilde ilerlerken medikal fitness programları, ulaşılan bu iyi halin devamlılığı için büyük önem kazanmaktadır. Tipik spor salonlarının veya kulüplerin aksine, medikal fitness uygulanan merkezlerde  fizyoterapistler daha etkin rol oynamaktadır. Manuel Terapi Ankara olarak bu alanda uzmanlaşmış fizyoterapistlerimiz eşliğinde sizlere güvenebileceğiniz bir medikal fitness deneyimi sunuyoruz.

Medikal Fitnessın Faydaları

  • Hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur ve hastalıkların oluşmasını önler.
  • Enerjinizi yükseltir ve kendinizi sağlıklı hissetmenizi sağlar.
  • Kilonuzun kontrol altında tutulmasında yardımcı olur.
  • Yaşlanmayı geçiktirir, vücudu diri tutma özelliği vardır.
 

Medikal Fitnessda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Medikal  fitness uygulayan terapist, danışanların kronik hastalığa neden olabilecek risk faktörlerini yönetmelerine yardımcı olmaya özellikle dikkat eder. Medikal fitness uygulanan merkezler genellikle uygun teknikler konusunda eğitilmiş personel tarafından öğretilen belirli kronik durumlar için özel olarak tasarlanmış programlar sunar.

Medikal fitnessın standart fitnesstan farkları

Kişiye özel medikal fitness uygulamaları ve egzersiz reçeteleri vermek için teknolojiyi doğru şekilde kullanmak, medikal fitnessın daha etkin uygulanmasında oldukça önemlidir. Kapsamlı bir fiziksel değerlendirme yaptıktan sonra, kişiye özel olarak kardiyovasküler düzeyi geliştirebilecek  ve aynı zamanda güç ekipmanlarınında kullanılabileceği bir egzersiz reçetesi verilir.

Değişen bir sağlık ortamı, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi, kronik hastalıkların önlenmesi gibi  konulara önem verilmesi ile medikal fitness uygulayan merkezler giderek yaygınlaşmaktadır. Medikal Fitness’ta odak, büyük kaslara sahip olmak ya da kasın enine kesitini büyütmek değil, vücudu güçlü “core” kasları ile stabilize etmek, performansı artırmak ve yaralanma riskin azaltmak üzerinedir.

Bizi ziyaret edin, egzersiz alanımızı inceleyin ve fizyoterapistlerimizle tanışın.

Esin ÇATAKKAYA
Latest posts by Esin ÇATAKKAYA (see all)
No Comments

Post A Comment

WhatsApp ile Bilgi Al
Ara Bilg Al 0539 956 94 05