Schroth yöntemi

Sağlıklı Yaşam İçin Medikal Fitness

medikal-fitnessMedikal fitness uygulanan bir merkezde, programı yöneten bir tıbbi direktör veya bir doktor danışma kurulu olmalıdır. Bir medikal fitness merkezi ile başka bir spor salonu veya fitness tesisi arasındaki en büyük fark; medikal fitness hizmeti sunan merkezin sadece fitness yerine genel sağlık üzerine odaklanarak ağrı ve rahatsızlıklarınızı baz alarak egzersiz programları üzerine çalışılmasıdır. Fiziksel olarak formda olmak veya fiziksel uygunluğa doğru çalışmak ve buna rağmen yine de sağlıksız olabilir kişiler.

Medikal fitness merkezinin amacı;

Müşterilerin kilo vermelerine veya kas kazanmalarını sağlayarak sağlık durumlarını yönetmelerine yardımcı olmaktır.

 

Medikal Fitness’ın Ayırt Edici Özellikleri

Medikal fitness uygulanırken tıbbi geçmişleri olan bireylerle çalışmak için bilimsel çalışmak ve deneyimli olmak oldukça önemlidir. Bireyler, fitness hedefleri için çalışırken uzmanlar tarafından denetlenir. Profesyonel şekilde çalışan bu uzmanlar, bireylerin hedeflere güvenli ve etkili bir şekilde ulaşmalarını sağlamaya yardımcı olabilir. Ankara Manuel Terapi olarak bünyemizde barındırdığımız alanında uzman fizyoterapistlerimiz yönetiminde danışanlarımızın aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

Tıbbi fitness tesisleri geleneksel spor salonları değildir. Egzersiz programları, her hastanın ihtiyacına göre kişiye özel olarak alanında uzaman fizyoterapistler tarafından tasarlanmış güvenli ve etkili egzersizleri içerir.

Hangi Hastalıklar veya Bedensel Rahatsızlıklar için Medikal Fitness Özellikle Önerilir?

Egzersizin diyabet, hipertansiyon ve koroner arter hastalığı gibi kronik hastalıkların tıbbi sonuçlarında iyileşmeler gözlemlenir. Bununla birlikte, bu problemleri yaşayan çok sayıda birey güvenli ve etkili bir egzersiz programına nasıl başlayacağını bilemez. Obezite karmaşık bir hastalıktır ve egzersiz, etkili kilo kaybının sağlanmasında kritik bir unsurdur. Bununla birlikte, aşırı kilolu veya obez hastaların çoğu bir spor salonuna katılmaya veya kendi başlarına egzersiz yapmaya hazır değildir.

Ayrıca, yaşlılar ve fiziksel sınırlamaları olan kişiler için olan programlarımız, onlara ihtiyaç duydukları bireyselleştirilmiş ilgiyi verebilir. Tam bir sağlık ve fitness değerlendirmesi yapabilir ve onlara tıbbi olarak güvenli, doktor gözetiminde bir egzersiz programı sağlayabiliriz. Bizimle iletişime geçin ve medikal fitness yöntemi ile sağlığınıza kavuşmak için beraber bir adım atalım. Uzmanlarımız eşliğinde sporu hayatınızda bir alışkanlık haline getirerek ağrısız bir yaşama da kapı açmış olalım.

Ece ŞAHİN
No Comments

Post A Comment

WhatsApp ile Bilgi Al
Ara Bilg Al 0539 956 94 05