skolyoz-tedavi

Skolyoz Egzersizleri

Skolyoz omurganın bel veya göğüs bölgelerine yakın yerlerinden yanlara doğru istemsiz şekilde eğilmesi olarak tanımlanmaktadır. Skolyoz rahatsızlığı yaşayan kişinin belirli bir fiziksel aktivite yapması zorunludur. Skolyoz egzersizleri olarak tanımlanan vücut hareketleri skolyozun yardımcı tedavi yöntemleri arasında kabul edilir.

Egzersizlerin bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesi gereklidir ve kliniğimizde gerçekleşen seanslar sonrasında uzmanımızın tarif ettiği biçimde uygulanir. Aksi takdirde yanlış bir egzersiz çalışması ile skolyozun önüne geçilmesinden ziyade zararlari ile karşılaşılır.

Skolyoz rahatsızlığının ortaya çıkmasında esas etken hâli hazırda genetik faktörler olarak görülüyor ve tedavide bu çerçevede pek çok yardımcı unsur yer alıyor. Skolyoz terapisi uygulamaları sırasında çeşitli aletlerden de yararlanılır. Standartlara uygun ve doktorunuzun tavsiye ettiği bu aletlerle kliniğimizde sizleri tedavi ediyoruz. Bu egzersizler uzmanımızın belirlediği seanslar çerçevesinde gerçekleştirilir ve sizlerin uygunluk takvimine göre ilerler. Başta Skolyoz egzersizleri olmak üzere esnetme ve güçlendirme ile ilgili bilmek istediklerinizi daha detaylı inceleyebilir. Fizyoterapistlerimizden randevu talep edebilir veya hasta yorumlarını sayfalarını ziyaret ederek inceleybilirsiniz. (Kaan Akın Hasta YorumlarıMehmet Şen Hasta Yorumları)

Onur TOKGÖZ
Latest posts by Onur TOKGÖZ (see all)
No Comments

Post A Comment

WhatsApp ile Bilgi Al
Ara Bilg Al 0539 956 94 05